ATLETICKÁ HALA

Atletická hala byla uvedena do provozu 4. ledna 2016. Jedná se o nejmodernější atletickou halu v České republice. Je využívána převážně atletickými kluby, ale nabízí možnosti využití i pro mnoho jiných sportovních aktivit.

Hala vyhovuje normám Mezinárodní atletické federace IAAF, umožňuje celoroční přípravu a splňuje podmínky pro konání atletických závodů a mezinárodních mítinků v zimní halové sezóně.

Hlediště haly má kapacitu 1 012 sedících diváků a 8 míst je vyhrazeno pro handicapované. Je zde běžecký ovál s šesti drahami o délce 200 metrů, osm přímých drah pro sprinty o délce 60 metrů, sektory pro skok do výšky, skok do dálky, skok o tyči a vrh koulí.

Atletická hala byla dějištěm Halového mistrovství České republiky mužů a žen v atletice 2016.

Atletická hala – exteriér Atletická hala – ovál Atletická hala - hlediště Atletická hala – rovinka Atletická hala – skok o tyči Atletická hala – vrh koulí Atletická hala – tunel skok do dálky Atletická hala – tunel Atletická hala – akce 1 Atletická hala – akce 2

VSTUPY

vstup od Hotelu Clarionvstup pro návštěvníky a VIP hosty
vstup z parkoviště Evstup pro sportovce a členy realizačních týmů

BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP

Vstupy do Atletické haly jsou bezbariérové, vstup pro návštěvníky je vybaven nájezdovou rampou, ve vestibulu se nachází bezbariérové sociální zařízení a přístup do bufetu v 1. patře je umožněn výtahem. Místa pro handicapované jsou v hledišti umístěna v 1. řadě sektoru A.


BUFET

Bufet pro návštěvníky se nachází v 1. patře Atletické haly - nad vstupem pro návštěvníky.


VIP, ŠATNY A MÍSTNOSTI

VIP místnost s výhledem na atletický ovál s technickými sektory se nachází v 1. nadzemním podlaží a vstup pro VIP hosty je hlavním vchodem pro návštěvníky – od parkoviště C.

Atletická hala – VIP Atletická hala – zasedací místnost Atletická hala – režie Atletická hala - šatna trenérů Atletická hala – šatna Atletická hala – posilovna

VIP místnost1šatny pro sportovce4
zasedací místnost1šatny pro sportovce – v atletickém tunelu2
místnosti pro svolávání závodníků1místnosti pro trenéry4
ošetřovna, fyzioterapie1posilovna1

PARKOVÁNÍ

OSTRAVAR ARÉNA - parkování

Parkování pro sportovce je k dispozici na parkovišti E, v případě souběhu akcí v OSTRAVAR ARÉNĚ nebo Multifunkční hale může být kapacita omezena. Pro návštěvníky akcí je k dispozici parkoviště C.

Další možnosti parkování – ostatní parkoviště u OSTRAVAR ARÉNY, parkoviště u Městského stadionu, při některých akcích také v areálu Městského stadionu, v areálu VÍTKOVICE, a.s., u Nádraží Vítkovice, apod.