Atletická hala byla uvedena do provozu v roce 2016 a je nejmodernější atletickou halou v České republice. Je využívána převážně atletickými kluby, ale nabízí možnosti využití i pro mnoho jiných sportovních aktivit.

Hala vyhovuje normám Mezinárodní atletické federace IAAF, umožňuje celoroční přípravu, splňuje podmínky pro konání atletických závodů a mezinárodních mítinků v zimní halové sezóně.

Hlediště má kapacitu 1 012 sedících diváků a 8 míst je vyhrazeno pro osoby se sníženou mobilitou. Atletické sportovní zázemí haly tvoří běžecký ovál s 6 drahami o délce 200 metrů, 8 přímých drah pro sprinty o délce 60 metrů, sektory pro skoky do výšky, dálky, o tyči a vrh koulí.

Atletická hala již byla dějištěm několika Halových mistrovství České republiky mužů a žen v atletice. Každoročně se konají mezinárodní atletické závody Czech Indoor Gala a jsou zde pořádány jiné zajímavé akce v mnoha dalších sportech jako např. Český pohár v judu, Mezinárodní Grand Prix v karate, Moravia Open taekwondo, Mistrovství Evropy v jiu-jitsu, celorepublikové závody v požárním sportu Ostravsko-beskydské šedesátky, galavečer bojových sportů Octagon Fight Club 5 nebo Cheerleaders Cup Ostrava.

Atletická hala sloužila v roce 2017 jako novinářské zázemí při Mistrovství Evropy v krasobruslení.

Po ukončení atletické halové sezóny je hala využívána také pro badminton, florbal a širokou veřejnost.

K personalizaci obsahu a analýze našeho provozu používáme cookies. Prosím, rozhodněte se, zda jste ochotni přijímat cookies z našeho webu.