Městský stadion je v současné podobě v provozu od roku 2015 a byl slavnostně otevřen mezistátním fotbalovým utkáním                     Česká republika - Srbsko.

Původní stadion pro fotbal a lehkou atletiku byl dostavěn v roce 1940 a za svou bohatou historii se na něm uskutečnilo mnoho významných sportovních mítinků a utkání. Dva světové rekordy v běhu na 10 km zde vytvořil nejslavnější český atlet, Emil Zátopek               a při atletických akcích se zde představily desítky olympijských vítězů a mistrů světa. Svůj mistrovský titul v československé lize zde        slavili v sezóně 1985/86 fotbalisté TJ Vítkovice.   

Stadion je domácím prostředím fotbalového klubu FC Baník Ostrava, největšího českého atletického klubu SSK Vítkovice a místem konání nejvýznamnějšího atletického mítinku na území České republiky, Zlaté tretry. 

V současnosti je Městský stadion jedním ze sportovišť patřících společnosti VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. Areál stadionu je tvořen hlavním stadionem s atletickou dráhou a kapacitou hlediště cca 15 000 diváků, vedlejším rozcvičovacím stadionem s hřištěm s umělou trávou           a vrhačskou loučkou. 

Mezi nejvýznamnější sportovní akce, které se na Městském stadionu v posledních letech uskutečnily, patří reprezentační fotbalová utkání     s týmy Srbska a Azerbájdžánu, Kontinentální pohár, Mistrovství Evropy v atletice do 23 let, Mistrovství světa v atletice do 17 let nebo Mistrovství světa v požárním sportu.


K personalizaci obsahu a analýze našeho provozu používáme cookies. Prosím, rozhodněte se, zda jste ochotni přijímat cookies z našeho webu.